"Strażak uczy ratować" kolejne spotkanie w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim

13 września 2017 w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim  odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”, której uczestnikami było 13 nauczycieli z powiatu tomaszowskiego.


Jest to kampania głównie edukacyjna, mająca na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego  poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie.
Cele szczegółowe kampanii to:
 - poprawa jakości udzielania pierwszej pomocy przez nauczycieli oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach mieszczących się na terenie woj. lubelskiego.
 - zmniejszenie liczby zgonów oraz niepełnosprawności w wyniku zdarzeń nagłych w związku z nieudzieleniem, zbyt późnym bądź niewłaściwym udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.
 - wykorzystanie wiedzy o ochronie zdrowia i życia w praktyce codziennej oraz podniesienie poziomu świadomości zagrożeń powodujących stan zagrożenia życia i zdrowia.
 - podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwego sposobu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
 - zwiększenie liczby nauczycieli posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poprzez trening umiejętności praktycznych.
 - zwiększenie liczby nauczycieli posiadających poczucie własnej skuteczności w zakresie pierwszej pomocy, poprzez podniesienie poczucia własnych kompetencji.
 - wyzwalanie postawy prospołecznej, prowadzącej do gotowości niesienia pomocy innym poprzez niwelowanie lęku przed udzieleniem pierwszej pomocy.
 - uczenie się pracy w zespole, przestrzegania norm i zasad postępowania.
 - kształtowanie takich cech jak: wrażliwość, odwaga, rzetelność, wytrwałość i dyscyplina wewnętrzna.
Na zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia. Docelowo w I edycji planuje się przeszkolić około 2,5 tysiąca nauczycieli z województwa lubelskiego.

 

   
   

BIP  

Biuletyn Informacji Publicznych
   
   

Fundusze Europejskie  

   
   

Goście on-line  

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

   
lipiec 2013
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
   
   
   
© Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim