Powiatowe Zaduszki Strażackie

4 listopada 2017r. ( w pierwszą sobotę po Wszystkich Świętych ) w kościele p.w. Św. Jana Nepomucena w Suścu odbyły się Powiatowe Zaduszki Strażackie.


Uroczystej mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej w intencji zmarłych strażaków, przewodniczył ks. Stanisław Szałański- Kapelan powiatowy strażaków, ks. Andrzej Niedużak- proboszcz parafii i ks. Piotr Grzechnik- wikariusz parafii.
W Mszy Św. uczestniczył Jan Kowalczyk- starosta tomaszowski, bryg. Andrzej Mandziuk- Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin wraz z delegacjami strażaków, oraz emeryci KP PSP w Tomaszowie Lub. Na początku Mszy Św. odczytano listę wypominkową ze 161 nazwiskami strażaków ochotników i Państwowej Straży Pożarnej zmarłych w ostatnich latach.
Następnie delegacje poszczególnych gmin i goście zaproszeni udali się do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Po oficjalnym powitaniu gości przez Zbigniewa Naklickiego- Wójta Gminy Susiec strażacy zwiedzili wystawę poświęconą zmarłym strażakom zasłużonym dla powiatu tomaszowskiego pt. „ Chwała tym, którzy odeszli na wieczną służbę...”. Wystawa ma na celu utrwalenie pamięci oraz wspomnienie druhów.
Strażacy oraz goście uczestniczący w Zaduszkach Strażackich podkreślili jednoznacznie, że pamięć i modlitwa za tych, co odeszli na wieczną służbę do Pana jest najlepszym podziękowaniem i hołdem.

 

 

   
   

BIP  

Biuletyn Informacji Publicznych
   
   

Fundusze Europejskie  

   
   

Goście on-line  

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

   
październik 2013
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
   
   
   
© Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim