Bezpieczeństwo nad wodą

Od początku lipca 2022 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim rozpoczęli wspólne patrole z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim na akwenach wodnych. W tym zakresie współpracujemy nie tylko podczas działań interwencyjnych, ale także podczas działań prewencyjnych i edukacyjnych.

 

Takie działania będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Strażacy oraz policjanci będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

 

Wspólne patrole związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu tomaszowskiego oraz osobom przyjezdnym korzystającym z odpoczynku będą kontynuowane w różnej formie przez cały okres urlopowo-wakacyjny.

 

Tomaszowscy strażacy oprócz wyżej wymienionego przedsięwzięcia w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzą w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia mające na celu doskonalenie technik ratowniczych na zbiornikach wodnych.

 

Celem ćwiczeń jest uzupełnienie zagadnień omawianych na zajęciach teoretycznych z dziedziny ratownictwa wodnego, utrwalenie metod i technik podejmowania osób poszkodowanych z wody na jednostkę pływającą, przypomnienie zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przy podtopieniach oraz zasad BHP podczas działań w pobliżu i na akwenach wodnych.

Skip to content