Wypadek Drogowy w miejscowości Łazowa, gm. Lubycza Królewska.

30 lipca 2022 roku o godz. 2:51 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łazowa, gm. Lubycza Królewska.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnych zastano uszkodzone dwa pojazdy: samochód osobowy znajdujący się w przydrożnym rowie (leżący na prawym boku) oraz autobus stojący na lewym pasie jezdni drogi krajowej nr 17, którym podróżowały 73 osoby (w tym 13 nieletnich). Podróżujący autokarem opuścili pojazd o własnych siłach, bez obrażeń, natomiast w samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby uwięzione – nieprzytomne.

Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu w obu kierunkach, stabilizacji pojazdów i wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W trakcie tych czynności na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który po zapoznaniu się z sytuacją i obrażeniami – jednego poszkodowanego odtransportowano do szpitala celem hospitalizacji natomiast co do drogiego  poszkodowanego odstąpiono od czynności ratunkowych.

W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnych, łącznie 18 strażaków.

Skip to content