Dwie ofiary zdarzeń w przeciągu dwóch dni

W przeciągu dwóch dni tomaszowscy strażacy wzywani byli dwukrotnie do zdarzeń, które okazały się tragicznymi.

 

 

W dniu 08 lutego 2023 r.  zgłoszono do Stanowiska Kierowania PSP w Tomaszowie Lubelskim pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Łubcze, gm. Jarczów.

 Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia otrzymano informację od świadków, że wewnątrz może znajdować się osoba zamieszkująca budynek. Po wejściu do wnętrza strażaków zabezpieczonych w aparaty ochrony układu oddechowego nie stwierdzono obecności pożaru jedynie oznaki wskazujące na jego wcześniejszą obecność (niewielkie zadymienie, okopcone ściany). Strażacy po dokonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym stwierdzili obecność CO w ilości 240 ppm. Przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń poprzez otwarcie okien. W jednym z pomieszczeń, na częściowo spalonym łóżku odnaleziono ciało mężczyzny z widocznymi uszkodzeniami ciała, bez oznak życiowych. Zespół Ratownictwa Medycznego po wykonaniu badania odstąpił od udzielania pomocy medycznej.

 

 

Natomiast w dniu 07 lutego 2023 r. strażacy uczestniczyli w zdarzeniu w miejscowości Bełżec gdzie zostali zadysponowani do otwarcia kabiny samochodu ciężarowego, w którym znajdował się jego kierowca nie reagujący na kontakt werbalny. Po wykonaniu dostępu do kabiny pojazdu poprzez wybicie bocznej szyby, wykonano pomiary miernikiem wielogazowym na obecność substancji niebezpiecznych. Po stwierdzeniu braku zagrożeń do wnętrza wszedł ratownik medyczny, który stwierdził zgon osoby.

Skip to content