Kolejny wypadek drogowy. Miejscowość Nowosiółki.

27 stycznia 2023 roku o godz. 16:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 852 w miejscowości Nowosiółki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów KSRG (OSP Nowosiółki oraz OSP Telatyn) zastano dwa samochody osobowe marki Volvo oraz Volkswagen po zderzeniu czołowym. Łącznie pojazdami podróżowało 7 osób w tym 3 dzieci.  W chwili przybycia straży wszystkie osoby opuściły uszkodzone  pojazdy.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób biorących udział w zdarzeniu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy  4 osobom poszkodowanym.  Kolejno przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy OSP i PSP włączały się do działań wspomagając prowadzone już działania medyczne. Na miejsce zdarzenia przybył również Z-ca Komendanta Powiatowego PSP, który po zapoznaniu się z sytuacją przejął kierowanie działaniami.

Przybyłe na miejsce wypadku zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały do szpitali w Hrubieszowie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim łącznie 5 osób poszkodowanych.

Po zakończeniu działań ratowniczych część zastępów odesłano do jednostek. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia podczas czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez policję.

W zdarzeniu udział brało łącznie 6 zastępów straży pożarnych, łącznie 25 strażaków. Działania prowadzone były blisko 4 godziny.

Zdjęcia: KP PSP Tomaszów Lub. / OSP Telatyn.

 

Skip to content