Aktualności, Ważny news
Piknik edukacyjny realizowany w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
20 czerwca 2026 r. na Skwerze Ojców Niepodległości, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, funkcjonariusze KP PSP w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyli w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy – ogólnopolskiej inicjatywie promującej wiedzę i umiejętności z zakresu ratowania życia.
Podczas treningu przekazywano wiedzę w zakresie:
– jak przeprowadzić pierwszą pomoc;
– jak prowadzić resuscytację krążeniowo -oddechowa (RKO);
– jak używać automatycznego defibrylatora AED;
– jak tamować silne krwotoki i zakładać opaskę uciskowa;
– jak prawidłowo wezwać pomoc.
Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Powiatem Tomaszowskim, Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim. Polskim Czerwonym Krzyżem Tomaszów Lubelski oraz ratownikami Zespołów Ratownictwa Medycznego SP ZOZ Tomaszów Lubelski.
Tekst / Foto: mł. bryg. Artur Kaczkowski





