Tragiczne zdarzenia na zalewie w Majdanie Sopockim

W przeciągu dwóch dni tj. 29-30 marca 2023 r. doszło do dwóch tragicznych zdarzeń na zalewie w Majdanie Sopockim, gmina Susiec.

 

29 marca 2023 r. Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Tomaszowie Lub. otrzymał zgłoszenie od osoby postronnej o osobie znajdującej się w zalewie w Majdanie Sopockim. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej oraz dwie łodzie ratownicze. Po wydobyciu ciała z wody, Zespół Ratownictwa Medycznego po podjęciu medycznych czynności ratowniczych w stosunku do wyciągniętego mężczyzny rozpoznał zgon 25 letniego mieszkańca gminy Susiec.

 

30 marca 2023 r. strażacy KP PSP w Tomaszowie Lub. zostali zadysponowani do działań poszukiwawczych prowadzonych przez Policję również na zalewie w Majdanie Sopockim. Do akcji zadysponowano też funkcjonariuszy z łodzią ratowniczą oraz specjalistycznym sprzętem w zakresie ratownictwa wodnego z KP PSP w Biłgoraju. Działania na wodzie zastępów PSP doprowadziły do lokalizacji osoby pod wodą w odległości ok. 20m od brzegu przy wykorzystaniu echosondy. Po wydobyciu przez nurka ciała z wody stwierdzono zgon 22 letniego mieszkańca gminy Józefów.

W obu zdarzeniach dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzi Policja pod nadzorem Prokuratura.

 

Apelujemy o bezpieczny wypoczynek nad wodą !

Rozsądek, wyobraźnia oraz nieprzecenianie swoich umiejętności pływackich zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Tekst/Fot. KP PSP w Tomaszowie Lub.

Skip to content