Tragiczny wypadek w miejscowości Typin

7 czerwca 2021 roku o godz. 15:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego w miejscowości Typin gm. Tomaszów Lubelski.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnych zastano wypadek samochodu osobowego Audi A4 na drodze powiatowej, który wypadł na łuku jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Osoby podróżujące pojazdem zostały wydobyte na zewnątrz przez osoby postronne przed przybyciem straży pożarnych. Pojazdem podróżował mężczyzna i kobieta w średnim wieku oraz dwójka dzieci: dziewczynka i chłopiec.

 

Po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Pomocy wymagały wszystkie cztery osoby. U nieprzytomnego kierowcy pojazdu prowadzono masaż serca. Dwójka poszkodowanych dzieci wymagała tamowania krwotoków zewnętrznych, opatrywania ran, unieruchamiania złamań. Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego.

 

Wszystkie trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Natomiast, pomimo  akcji ratowniczej prowadzonej przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierowcy.

 

Po zakończeniu działań ratowniczych część zastępów odesłano do jednostek. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia podczas czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez policję oraz prokuratora. W zdarzeniu udział brało łącznie 5 zastępów straży pożarnych, łącznie 15 strażaków. Działania prowadzone były 3 i pół godziny.