Wypadek drogowy w miejscowości Łykoszyn

15 stycznia 2023 roku o godz. 15:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łykoszyn gm. Telatyn.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnych zastano pojazdy osobowe Ford Focus oraz Reanult Megane po zderzeniu czołowo bocznym na skrzyżowaniu dróg powiatowych poza jezdnią – jeden stojący na kołach natomiast drugi leżący na lewym boku. Po rozpoznaniu stwierdzono, że pojazdami podróżowało łącznie 7 osób w tym dwoje dzieci (6 m-cy i 2 lata). Osoby te opuściły pojazdy o własnych siłach, bez widocznych obrażeń zewnętrznych.

 

 

Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach i udzieleniu pomocy medycznej w postaci wsparcia psychicznego. Następnie na miejsce przybyły dwa zespoły ratownictwa medycznego, którym przekazano poszkodowane osoby. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu przetransportowane zostały do szpitali.

 

Po zakończeniu działań ratowniczych część zastępów odesłano do jednostek. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia podczas czynności dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez policję. W zdarzeniu udział brało łącznie 8 zastępów straży pożarnych, łącznie 31 strażaków. Działania prowadzone były blisko 2 godziny.

Skip to content