Zdarzenie drogowe w miejscowości Tomaszów Lubelski

3 czerwca 2021 roku o godz. 17:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tomaszów Lubelski przy ulicy Folwarcznej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Tomaszów Lub. zastano samochód osobowy stojący na poboczu drogi po uderzeniu w ogrodzenie. Osoby podróżujące pojazdem znajdowały się na zewnątrz.

 

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo ogrodzenie na dwóch posesjach oraz punkt przyłączeniowy gazu ziemnego wraz ze skrzynką osłonową oraz reduktorem gazu. Odłączono zasilanie pojazdu w energię elektryczną oraz zamknięto zawór na instalacji przesyłowej gazu.

 

Kierujący pojazdem nie doznał obrażeń i znajdował się pod opieką funkcjonariuszy policji. Druga osoba podróżującą pojazdem doznała powierzchownych ran ciętych prawej ręki (na którą założono opatrunek osłonowy oraz udzielono wsparcia psychicznego) od rozbitej szyby samochodowej. Zgłoszono do SK KP PSP potrzebę zadysponowania karetki pogotowia ratunkowego oraz pogotowia gazowego.

 

Przy użyciu miernika Drager 2500 sprawdzono miejsce w pobliżu uszkodzonego reduktora gazu. Nie stwierdzono obecności substancji niebezpiecznych. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby podróżujące pojazdem przekazano ratownikom medycznym. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy Pogotowia Gazowego zabezpieczyli uszkodzone przyłącze gazu oraz uszkodzony reduktor gazu.

 

Po zakończeniu działań zastępy powróciły do jednostki